Basında çıkan haberler

BAŞKAN DURAK’A RUMELİ ZİYARETİ

Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu, Başkan Süleyman Pehlivanoğlu önderliğinde Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’ı makamında ziyaret ederek, destekleri için şükranlarını sundu.

Son derece renkli geçen toplantıda Başkan Cevat Durak “Daha önce Genel Başkanımla birlikte katıldığımız toplantı da gördüm ki hepiniz son derece aydınlık insanlarsınız. Çağdaş bir bakış açınız var. Sizlere gıpta ettim. Sizin gibi insanlara toplumumuzun ihtiyacı var. Bizler belediye olarak süreklilik arz eden projeler yapıyoruz. Sadece kendi adıma söylemek istemiyorum bunu, İzmir dahilindeki tüm belediyeler bunun uğraşısı içinde herkes iyi niyetle çalışıyor. Aramızda el birliği ile tatlı bir rekabet var. Karşıyaka Belediyesi olarak sadece bizim 30’a yakın açılışı bekleyen yerimiz mevcut. Sırayla bunların açılışlarını gerçekleştireceğiz. Yakın zamanda yine çok önemli açılışlar yaptık. Anlayacağınız gece gündüz çalışıyoruz. Çünkü hizmet asla bitmez. Tabi sıkıntılarımız da oluyor. Mesela Belediye Gelirleri Yasası hala çıkarılmadı. Bu nedenle de kendi içimizde çalışmalar yapıyoruz. Turizmle ilgili çok önemli bir çalışma başlattık. Geleceğin projesi olarak nitelendiriyoruz bunu. Çünkü Karşıyaka’nın vizyonu bu proje olacak. Bu 100 Expo’ya bedel. Sizlerin desteği ile bu çalışmalar güçlenerek devam edecek dedi. Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Nejat Yılmaz’ın da hazır bulunduğu teşekkür ziyaretinde Federasyon Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu Başkan Duraka şu ana kadar derneklerine vermiş olduğu destek ve göstermiş olduğu samimiyet için teşekkür etti. Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Nejat Yılmaz da “Bizlere şu ana kadar göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve destek için teşekkür ederiz. Sizi ve yapmış olduğunuz çalışmaları yakından takip ediyoruz. Ve aynı zamanda da takdir ediyoruz. Bütün belediye başkanları hizmet için seçildi. Siz hakkını fazlasıyla veriyorsunuz. Yapmış olduğumuz etkinliklere gelerek bize güç veriyorsunuz” şeklinde konuştu.

Karşıyaka Belediyesi’nin katkıları ile Ege Balkan Rumeli Dernekleri Federasyonu ve Makedonya Göçmenleri Derneği 30 Ağustos tarihinde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Rumeli Şenliklerini Karşıyaka’da yapacak.

 

YENİ ASIR GAZETESİ 03.08.2008

BAŞKANLAR BATI TRAKYA’DA

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ve Seçek Azınlık Eğitim Kültür Derneği işbirliği ile düzenlenen iki günlük program kapsamında Yuna nistana gitti. Başkan Kocaoğlu’na bu ziyarette ilçe belediye başkanları ile Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ve kardeş derneklerin yöneticilerinden oluşan 24 kişilik heyet eşlik ediyor. Heyet iki gün boyunca, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Gümülcine ve İskeçe’de çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunacak. SEÇEK Azınlık Eğitim Kültür Derneği’nin daveti ve Batı Trakya Türkleri Izmir Şubesi organizasyonuyla gerçekleştirilen da yanışma ve işbirliği programı kapsamında Gümülcine’de Türkiye Başkonsolosluğu, Müftü Ibrahim Şerif, Türk Gençler Birliği ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği ziyaret edilecek. İzmir heyeti İskeçe de ise. – Müftü Ahmet Mete, İskeçe Türk Birliği yetkilileri ile görüşmeler yapılarak karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulacak. İzmirli başkanların Yunanistan programı, Seçek Yaylası’ndaki kültürel etkinliklere katılım ile son bulacak. Heyet, Pazar gecesi Türkiye’ye hareket ederek Pazartesi, sabahı İzmir’de olacak.

 

GAZETE EGE

KARŞIYAKA Belediyesi ile Makedonya Göçmenleri Kültür Derneği işbirliğiyle gerçek leştirilen 2. Rumeli Şenliğii nde göçmenlerin en sevdiği sanatçılardan biri olan Arif Şentürk hayranlarıyla buluştu. Balkan türkü-leriyle sevenleri coşturan sanatçı konserine Ege Türküsü “Ormancı ila başladı, yine Ege Türküsü “Cemilem” ile tamamladı. Sevgi ve hoşgörünün bir arada olduğu gecede bir konuşma yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak “Bu güzelliği yaşamaya gelen dostlarla bir aradayız. Burada yaşadığımız coşku hepimizin katkısıyla gerçekleşiyor. Demek yöneticilerimize ve sanatçılarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

DURAK’A TEŞEKKÜR

Sanatçı Arif Şentürk’e çiçek veren Başkan Durak, Karşıyakalılar adına teşekkür etti. Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Necat Yılmaz ise Rumeli’den çeşitli nedenlerle göç edenlerin yine dayanışma ve yardımlaşma içerisinde olduklarını belirterek geceyi düzenleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a teşekkür etti. Şenlikte ilk olarak İbrahim Şengöz sahne alarak Balkan yöresi türkülerini seslendirdi. Daha Sonra Makedon Göçmenleri Kültür Derneği Halk Oyunları ekipleri sahne alarak yö resel oyunlarını sergiledi. Gecede sahne alan Müge ise pop şarkılardan oluşan repertuarını özellikle gençlerin coşkusu içerisinde seslendirdi.

 

YENİ ASIR GAZETESİ

2 Eylül 2008 Salı

(Soldan sağa) Arif Şentürk, Cevat Durak ve Dernek Genel Başkanı Necat Yılmaz.

Göçmenler, Balkan Şenhiği’nde buluştu

Karşıyaka Belediyesi ile Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği işbiriğiyle gerçekleştirilen, “2. Rumeli kültür festivalinde sanatçı Arif Şentürk, hayranlarıyla buluştu. Balkan türküleriyle sevenlerini coşturan sanatçı, konserine Ege Türküsü “Ormancı” ile başladı “Cemilem” ile tamamladı. Sevgi ve hoşgörünün bir arada olduğu geceye katılan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, bu organizasyonu gerçekleştirenleri kutladı. Ünlü türkücü Arif Şentürk’e çiçek veren Başkan Durak, bu tür etkinliklerin, birlik beraberliği sağlamakta önemli rol oynadığını söyledi. Demek Genel Başkanı Necat Yılmaz da Başkan Durak’a, verdiği destekten dolayı şükranlarını sundu.

TÜRKİYE GAZETESİ

Karşıyakalılar Balkan şenliğinde buluştu IZMİR IHA

• Karşıyaka Belediyesi ile Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘2. Rumeli Kültür festivali’nde göçmenlerin en sevdiği sanatçılardan biri olan Arif Şentürk hayranlarıyla buluştu. Balkan türküleriyle sevenleri coşturan sanatçı konserine Ege Türküsü ‘Ormancı’ ile başladı, yine Ege Türküsü ‘Cemilem’ ile tamamladı.

Bir Cevap Yazın